Přeskočit na obsah

speed dating a jeho minulost

První speed datingová událost tě určitě překvapí, nejen místem ale i rokem, kdy se konala a kdo za tímto způsobem seznamování vlastně stojí.

Zcela první akce se odehrála v Beverly Hills a to v Pete’s Café už v roce 1998 a měla tehdy okamžitý úspěch.

A kdo s tímto formátem přišel? První akci vymyslel a zorganizoval rabín Yaacov Deyo, který pracoval pro ortodoxní židovskou organizaci Aish HaTorah v Los Angeles. Deyo chtěl pomoci židovským singles najít partnery efektivním a zábavným způsobem. Cílem bylo poskytnout příležitost setkat se a navázat vztahy v krátkém časovém rámci. První události se konaly v kavárnách a restauracích a rychle získaly na popularitě. Tento nový koncept rychle zaujal a začal se šířit i mimo židovskou komunitu. Netrvalo dlouho a speed datingové události se začali konat v dalších městech v USA a následně se rozšířili do celého světa.

Určitě vás napadlo, zda byla akce jiná než dnes. První událost měla jednoduchý, ale na tehdejší dobu inovativní formát: muži a ženy se střídali u stolů a měli několik minut na rozhovor, než se přesunuli k dalšímu partnerovi. Po skončení všech rozhovorů účastníci označili, s kým by se chtěli znovu setkat, a pokud byl zájem oboustranný, organizátoři poskytli kontaktní informace. Průběh seznámení se tedy nemění a zůstává stále stejný, protože je tento zatím nepřekonaný a velmi úspěšný. Popularitu si události získaly díky možnosti osobního setkání, což oceníte obzvláště dnes v době online seznamování.

Věříme, že osobní setkání je víc než online svět seznamek, a proto pro vás organizujeme akce, kde se s protějškem setkáte tváří v tvář. Chcete vědět něco víc o tom jak to chodí na našich akcích? Podívejte se na tento odkaz https://pojdrandit.cz/nase-akce/ nebo nám napište zprávu.