Přeskočit na obsah

Jak se chovat na prvním rande

Nevíte jak na první rande a nebo máte obavy z jeho průběhu? Zde je pár rad, které by vám mohli pomoci:

1. Příliš se nesnažte, buďte sami sebou: Buďte přirození, v klidu a nebuďte příliš posedlí tím, aby vše probíhalo perfektně resp. jak jste si sami předtím představovali. Stres vás pak jen zbytečně znervózní.

2. Nebojte se vyzkoušet něco nového: Buďte otevření novým zážitkům a názorům. Zkuste projevit zvídavost a zájem o nové věci.

3. Buďte sebejistí: Mějte sebevědomí, aniž byste působili arogantně. Věřte si a buďte spokojení s tím, kdo jste. Věnujte pozornost i svému vzhledu, ale zároveň se oblečte podle svého osobního stylu a pohodlí. Když se budete cítit dobře ve svém oblečení, budete i mnohem jistější.

4.Opatrnost s osobními tématy: Na prvním rande se vyhněte příliš osobním tématům, pokud si nejste jisti, že jsou pro oba přijatelné. Dejte si na čas, než začnete diskutovat o citlivějších otázkách (a to může být klidně i “jen” politika nebo finance), které pak zbytečně mohou vytvořit nepříjemnou atmosféru.

5. Všímejte si vašeho protějšku: Je důležité vnímat reakce protějšku a to i např. řeč těla, můžete si tak ušetřit trapný moment a nezapomeňte nejen mluvit o sobě, ale i poslouchat a ptát se. Snažte se pokládat otevřené otázky, ať váš rozhovor nekončí jen odpověďmi ano nebo ne.

6. Nebojte se vyjádřit vaše sympatie: Každý rád uslyší pochvalu vzhledu, stylu nebo třeba i šperku. Důležité je přitom myslet na určité osobní hranice a hlavně být upřímný.

7. Rozloučení: Pokud jste se na rande dobře bavili, tak se určitě nebojte navrhnout další schůzku a je fajn, mít v rukávu hned nějaký tip, kam byste třeba mohli vyrazit příště. Pokud cítíte, že to tentokrát neklaplo, tak to určitě dejte také najevo, ale buďte ohleduplní. Na druhou stranu, předstírání zájmu je plýtváním času pro vás i váš protějšek.

8. Polibek: Je důležité být citlivý na znamení a náznaky partnera. Pokud cítíte vzájemnou chemii a cítíte se pohodlně, může se polibek stát přirozeným zakončením rande. Nicméně, pokud máte pochybnosti, je lepší respektovat osobní hranice partnera a polibek nechat na později.

Snad vám těchto pár rad pomůže při vašem poznávání a sbližování, ale určitě si pamatujte, že každé rande je jedinečné a lidé mají různé preference. Máte pocit, že je to moc velká věda? Vyzkoušejte naše rychlé rande v neformální a příjemné atmosféře, při které se zaručeně zasmějete a rande bude hlavně zábavou. Více o našich akcích se dozvíte zde https://pojdrandit.cz/nase-akce/